Szkoły policealne w Kędzierzynie-Koźlu

Czym są szkoły policealne?

Szkoła policealna jest miejscem, które pomaga spełniać marzenia! Gdy zamykasz oczy, widzisz siebie w zupełnie innym miejscu pracy? W miejscu, które pozwala Ci wykorzystywać Twoje naturalne zdolności, daje możliwości rozwoju i oferuje atrakcyjne warunki finansowe? Po ukończeniu szkoły policealnej zdobędziesz nowe kwalifikacje i umiejętności, które pozwolą Ci planować dalej swój rozwój zawodowy. 


No dobrze, ale tak dokładniej i konkretniej? Szkoła policealna to rodzaj placówki edukacyjnej w polskim systemie edukacji skierowanej dla absolwentów szkół średnich. Jeśli chcesz zostać przyjętym do szkoły policealnej dla dorosłych, musisz posiadać wykształcenie średnie, ale nie musisz mieć zdanej matury. W niektórych miastach działamy na zasadzie szkół publicznych, a w niektórych jako szkoły niepubliczne. W szkołach publicznych nie ma kar frekwencyjnych. W szkołach policealnych funkcjonujących jako szkoły publiczne możesz podejść do zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i otrzymać świadectwo w danej kwalifikacji. Po zdaniu wszystkich egzaminów w zakresie kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie oraz uzyskaniu odpowiedniego poziomu wykształcenia otrzymasz dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz tytuł technika w danym zawodzie lub równoważny na poziomie ISCED 4. 


Nauka w szkole policealnej trwa rok lub dwa lata - długość nauki zależy od kierunku, który wybierzesz. Wiedzę zdobywać możesz w formie stacjonarnej (przez 3 dni w tygodniu) lub zaocznej (uczysz się w weekendy).


Mówią, że nie ma w życiu nic za darmo - nauka na wybranych kierunkach w szkole policealnej Żaka jest za 0 zł  (pod warunkiem, że Twoja frekwencja na zajęciach wyniesie co najmniej 50%). Sprawdź dokładnie zasady dotyczące wybranego przez Ciebie kierunku, aby nic Ci nie umknęło!


W szkołach policealnych Żaka wszystkie kierunki tworzone są tak, by odpowiedzieć na potrzeby Twojego przyszłego pracodawcy. Dzięki temu masz pewność, że konkretne umiejętności, które uzyskasz w trakcie nauki, dadzą Ci możliwość szybkiego znalezienia pracy!Co da mi nauka w szkole policealnej?

Korzyści z nauki w szkole policealnej są bardzo konkretne. Podczas nauki na jednym z bezpłatnych kierunków w szkołach Żak:

  • otrzymasz legitymację oraz bezpłatne zaświadczenia do ZUS, KRUS, MOPS,

  • zdobędziesz praktyczne umiejętności niezbędne w wybranym przez Ciebie zawodzie,

  • nauczysz się prowadzić własną działalność gospodarczą,

  • przystąpisz do egzaminów zawodowych i/lub maturalnych,

  • zdobędziesz konkretny, pożądany na rynku pracy zawód i umiejętności,

  • będziesz odbywać praktyki,

  • otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły na druku MEN, uznawane przez instytucje polskie i europejskie.


Kto może zostać słuchaczem?

Naukę w szkole policealnej Żaka może zacząć każdy, kto ukończył szkołę średnią (liceum lub technikum). Nie wymagamy zdanej matury. Zajęcia startują we wrześniu lub w lutym, nie musisz więc czekać całego roku, żeby zacząć naukę.

Jak się zapisać?

Co muszę zrobić, żeby zostać słuchaczem?

Wybierz miasto, w którym chcesz się uczyć i zapisz się online - bez wychodzenia z domu! Możesz także udać się osobiście do najbliższego sekretariatu szkoły Żak i zapisać się stacjonarnie. Do rozpoczęcia nauki w jednej z 80 szkół policealnych Żak wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej (lub świadectwo dojrzałości), 2 zdjęcia legitymacyjne, dowód osobisty i zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do podjęcia nauki.